بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد مرکز تجارت لیزر (ام تی لیزر) کاملا محفوظ می باشد

آیا لیزر کیوسوئیچ فقط برای حذف تتو است؟

آیا لیزر کیوسوئیچ فقط برای حذف تتو است؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1402/08/30 0 نظر

 

اگر کاربردهای متنوع دستگاه لیزر کیوسوئیچ را بدانید احتمالاً تصور اینکه این لیزر صرفاً برای رفع تتو استفاده می‌شود را بطور کامل فراموش کنید. خرید لیزر کیوسوئیچ صرفاً برای حذف تتو قطعاً یک سرمایه‌گذاری شکست خورده است. در این مقاله با ما همراه باشید تا همه ابهامات شما را برطرف کنیم.

 

 
 

آیا لیزر کیوسوئیچ فقط برای حذف تتو است؟

وقتی صحبت از دستگاه لیزر کیوسوئیچ می‌شود، بیشتر مردم به پاک‌کردن خالکوبی فکر می‌کنند. با این حال، دستگاه کیوسوئیچ امکانات بسیار بیشتری نیز ارائه می‌دهد. چه به‌دنبال کاهش چین‌و‌چروک پوست باشید، یا بهبود بافت و رنگ پوست، خرید لیزر کیوسوئیچ می‌تواند یک راه حل عالی پیش روی شما و مراجعین‌تان باشد. 
در این مقاله، نگاهی دقیق‌ به امکانات منحصر‌به‌فرد دستگاه لیزر کیوسوئیچ خواهیم داشت تا دلایل ارزش این دستگاه برای سرمایه‌گذاری را متوجه شویم. اگر شما هم تا به‌حال به دستگاه کیوسوئیچ به‌عنوان لیزر رفع تتو
 نگاه می‌کردید، این مقاله فرصتی است تا نگاه واقع‌بینانه‌تری به این تکنولوژی ارزشمند داشته باشید. 

 

لیزر کیوسوئیچ برای رفع تتو

دستگاه لیزر کیوسوئیچ چیست؟

دستگاه لیزر کیوسوئیچ (Q-switching laser) نوعی لیزر‌درمانی است که پالس‌های بسیار کوتاه و پرانرژی را به پوست می‌رساند. این دستگاه معمولاً در جوانسازی و مراقبت از پوست برای رفع مشکلاتی مانند رنگدانه زیاد، پاک‌کردن تاتو، خطوط ریز، چین و چروک و اسکار آکنه استفاده می‌شود.
نقش دستگاه لیزر کیوسوئیچ در جوانسازی و مراقبت از پوست، هدف قراردادن و شکستن رنگدانه‌های ناخواسته یا سلول‌های آسیب‌دیده پوست، تحریک روند طبیعی بهبودی بدن و ترغیب رشد سلول‌های جدید و سالم است. این اثرات می‌تواند منجر به یکنواختی رنگ پوست، بافت صاف‌تر و ظاهر کلی بهتر پوست شود.

 

مطالعه بیشتر: مقایسه لیزر پیکوسکند و کیوسوئیچ + کاربردها!

 


دستگاه لیزر کیوسوئیچ چگونه کار می‌کند؟

دستگاه لیزر کیوسوئیچ با استفاده از تکنیکی به نام «سوئیچینگ فعال Q» (active Q-switching) پالس‌های بسیار کوتاه و پرانرژی لیزر را تولید می‌کند. فرآیند سوئیچینگ Q شامل کنترل فاکتور کیفیت (ضریب Q) حفره لیزر است که به توانایی حفره برای ذخیره انرژی اشاره دارد.
مکانیزم عملکرد لیزر Q-switching را می‌توان به چند مرحله کلیدی تقسیم کرد:

1. پمپاژ: عملکرد این دستگاه با پمپاژ «محیط پایه لیزر» آغاز می‌شود. فرآیند پمپاژ شامل استفاده از لامپ فلاش یا لیزر دیود برای برانگیختن اتم‌ها در محیط لیزر است که باعث می‌شود آن‌ها انرژی بالاتری پیدا کنند. 

2. ذخیره انرژی: هنگامی که اتم‌های درون محیط لیزر در حالت برانگیخته‌شدن قرار می‌گیرند، انرژی را به‌شکل وارونگی جمعیت (population inversion) ذخیره می‌کنند. این بدان معناست که اتم‌ها سرشار از انرژی شده و آماده‌ی آزادسازی انرژی هستند.

3. سوئیچینگ Q: در لیزرهای سنتی موج پیوسته (CW)، نور لیزر به‌طور پیوسته ساطع می‌شود، زیرا اتم‌های موجود در محیط لیزر، انرژی ذخیره‌شده خود را آزاد می‌کنند. اما در سوئیچینگ کیو، از دستگاهی به نام دستگاه کیوسوئیچ برای کنترل آزاد‌شدن این انرژی ذخیره‌شده استفاده می شود. سوئیچ Q، به سرعت فاکتورِ Q حفره لیزر را از کم به زیاد تغییر می‌دهد و باعث می‌شود اتم‌ها انرژی ذخیره‌شده خود را در یک پالس کوتاه و پرانرژی آزاد کنند.

4. تشکیل پالس: از آن‌جایی که سوئیچ Q به‌سرعت ضریب Q حفره لیزر را تغییر می‌دهد، اتم‌های درون محیط لیزر را مجبور می‌کند تا انرژی ذخیره‌شده خود را در مدت زمان بسیار کوتاهی (نانوثانیه یا پیکو ثانیه) آزاد کنند. این کار منجر به تشکیل یک پالس پرانرژی از نور لیزر می‌شود.

5. تحویل: پالس‌های پرانرژی نور لیزر به ناحیه مورد نظر مانند پوست ارسال می‌شود؛ جایی که می‌توان از آن‌ها برای کاربردهای مختلف مانند جوانسازی پوست، حذف خالکوبی یا سایر درمان‌های پزشکی و زیبایی استفاده کرد. آن‌ها رنگدانه‌ها را از هم می‌پاشند و زمینه را برای جذب آن‌ها توسط ماکروفاژها فراهم می‌کنند. همچنین، با آسیب کنترل‌شده، جوانسازی پوست را تحریک می‌کنند. 
نحوه کار لیزر کیوسوئیچ

آیا لیزر کیوسوئیچ تهاجمی است؟

دستگاه لیزر کیوسوئیچ کم‌تهاجمی در نظر گرفته می‌شود، زیرا نیازی به برش یا برداشتن بافت ندارد. نور لیزر برای هدف قراردادن و تجزیه ذرات رنگدانه و یا جوانسازی به پوست نفوذ می‌کند، اما آسیب قابل توجهی به بافت اطراف وارد نمی‌کند.

 

آیا لیزر کیوسوئیچ فقط برای حذف تتو است؟

اگرچه دستگاه لیزر کیوسوئیچ معمولاً به‌عنوان روشی برای پاک‌کردن خالکوبی شناخته می‌شود، اما می‌توان از آن‌ها برای سایر مشکلات پوستی مانند درمان ضایعات رنگدانه‌دار، حذف ضایعات عروقی و پوستی، جوانسازی پوست، درمان تیرگی پوست یا Hyperpigmentation، خال‌های مادرزادی و انواع خاصی از تغییر رنگ پوست استفاده کرد. 
پالس‌های پرانرژی نور لیزر می‌تواند به‌طور موثر رنگدانه‌های پوست را هدف قرار داده و آن‌ها را تجزیه کند. همچنین، با روش‌هایی که توضیح خواهیم داد سبب جوانسازی پوست شوند. 

 
کاربردهای لیزر کیوسوئیچ

همان‌طور که ذکر شد، دستگاه کیوسوئیچ علاوه بر رفع تاتو، امکانات دیگری را نیز در اختیار شما قرار می‌دهد. در این‌جا کاربردهای این دستگاه فوق‌العاده و روشی که دستگاه در هر مورد از طریق آن عمل می‌کند را بررسی می‌کنیم. 

 

از بین بردن و حذف تتو (خالکوبی)

به‌عنوان یک لیزر رفع تتو، دستگاه کیوسوئیچ، پرتوهای لیزر پرقدرت خود را به سمت رنگدانه‌های زیر پوست گسیل داده و آن‌ها را از هم می‌پاشد. ماکروفاژها (سلول‌های دفاعی بدن) ذرات تکه‌تکه‌شده رنگدانه را می‌بلعند، هضم می‌کنند و به‌طور موثر رنگدانه را از پوست پاک می‌کنند. با گذشت زمان، فرآیندهای درمانی طبیعی بدن، بقیه ذرات رنگدانه تکه‌تکه شده را از بین برده و منجر به محو‌شدن و حذف تدریجی تاتو می‌شود. 
این فرآیند امکان تخریب و حذف هدفمند رنگدانه‌های داخل پوست را با کمترین آسیب به بافت اطراف فراهم می‌کند.

 

حذف ضایعات عروقی و پوستی

از دستگاه لیزر کیوسوئیچ می‌توان برای از بین‌بردن ضایعات عروقی و پوستی نیز استفاده کرد. 
در مورد ضایعات عروقی مانند وریدهای عنکبوتی یا لکه‌های شراب پورت (port wine stains)، لیزر Q-switching هموگلوبین موجود در رگ‌های خونی را هدف قرار می‌دهد و باعث فروپاشی و محو‌شدن آن‌ها در طول زمان می‌شود.
برای ضایعات رنگدانه‌ای پوست مانند لکه‌های ناشی از افزایش سن یا کک‌و‌مک، لیزر کیوسوئیچ ملانین اضافی پوست را تجزیه کرده و منجر به یکنواختی رنگ پوست می‌شود. به همین دلیل لیزر کیوسوئیچ برای لک صورت یک گزینه خوب است.

 

جوانسازی پوست

یکی از دلایل پیری صورت وجود کک‌و‌مک، لکه‌های ناشی از سن و عروق خونی اضافه است. دستگاه کیوسوئیچ با از‌بین‌بردن این لکه‌ها، ظاهر جوان‌تری به پوست می‌دهد. اما عملکرد جوانسازی دستگاه لیزر کیوسوئیچ تنها به برطرف‌کردن لکه‌ها محدود نمی‌شود؛ بلکه می‌تواند تا حدودی چین‌و‌چروک‌ها را نیز از بین ببرد. دلیل آن نیز این است که ایجاد آسیب کنترل‌شده به پوست، بدن را برای تولید کلاژن و الاستین جدید ترغیب می‌کند. کلاژن و الاستین جدید، جایگزین انواع قدیمی‌ شده و به پوست ظاهر جوان‌تری می‌دهند. علاوه بر این، حرارت تولید‌شده توسط انرژی لیزر، کلاژن را منقبض کرده و سبب سفتی پوست می‌شود.
دستگاه لیزر کیوسوئیچ بدون آسیب به بافت‌های دیگر، پوست را جوان، شاداب و زیبا می‌کند. 


درمان تیرگی پوست یا Hyperpigmentation

تیرگی پوست یا Hyperpigmentation ناشی از تجمع بیش از حد رنگدانه‌های پوست است. این رنگدانه‌ها ملانین نام دارند و هرچه بیشتر باشند رنگ پوست تیره‌تر می‌شود. لیزرهای کیو سوئیچینگ با تولید پالس‌های پرانرژی نور که به‌طور خاص توسط ملانین اضافی در پوست جذب می‌شوند، عمل می‌کنند. 
این انرژی سریع و شدید، باعث تکه‌تکه‌شدن و تجزیه ملانین می‌شود و رنگ پوست را روشن و یکنواخت می‌کند. سپس پاسخ درمانی طبیعی بدن برای بازجذب و از‌بین‌بردن ملانین تکه‌تکه‌شده وارد کار شده و در نتیجه باعث کاهش هایپرپیگمانتاسیون می‌شود.

هدف‌گیری دقیق لیزر اجازه می‌دهد تا حداقل آسیب به بافت اطراف وارد شود و دستگاه کیوسوئیچ را به یک درمان موثر و نسبتا راحت برای هایپرپیگمانتاسیون تبدیل می‌کند. 

درمان تیرگی پوست با لیزر کیوسوئیچ


اگر فقط برای حذف تتو به لیزر کیوسوئیچ نیاز دارید نخرید!

همان‌طور که می‌بینید دستگاه لیزر کیوسوئیچ کاربردهای بسیار زیادی دارد. اگر این دستگاه را تنها برای پاک‌کردن خالکوبی بخرید، شبیه به این است که از یک ماشین آفرود برای رانندگی در مسیرهای شهری استفاده کنید. 
در صورتی که تنها هدف شما از خرید دستگاه لیزر کیوسوئیچ پاک‌کردن تتو است، گزینه‌های مقرون‌به‌صرفه‌تری برای شما موجود است. با مشاوران ام تی لیزر صحبت کنید تا گزینه‌های جایگزین و ارزان‌تر را به شما معرفی کنند. 
اما اگر می‌خواهید باخرید دستگاه کیوسوئیچ، سودآروی مطب و کلینیک خود را تضمین کنید و از همه قابلیت‌های این دستگاه بی‌نظیر بهره ببرید، ما خرید دستگاه کیوسوئیچ را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

 

خرید لیزر کیوسوئیچ از ام تی لیزر

ام تی لیزر یک مرکز معتبر فروش انواع دستگاه‌های لیزر است. فرقی ندارد دستگاه کیوسوئیچ را بخواهید و یا مایل باشید از سایر دستگاه‌های موجود در این شرکت استفاده کنید. کارشناسان ام تی لیزر به شما کمک می‌کنند تا بهترین دستگاه را متناسب با نیازها و بودجه خود انتخاب کرده و با شرایط ویژه خریداری کنید. 

 

جمع‌بندی

قبل از خرید هر دستگاه لیزر، از جمله دستگاه لیزر کیوسوئیچ، مشورت با متخصصین بسیار مهم است. مشاوران ما در ام تی لیزر آماده هستند تا در زمینه خرید این دستگاه‌ها به شما مشاوره دهند. ما یک جلسه مشاوره رایگان در اختیار شما قرار می‌دهیم و کمک می‌کنیم با توجه به نیازها، امکانات و بودجه خود، بهترین دستگاه لیزر کیوسوئیچ نو و کارکرده را با شرایط ویژه و قیمت مناسب خریداری نماید. 
فرصت فوق‌العاده خرید دستگاه کیوسوئیچ از ام تی لیزر را از دست ندهید. همین الان با ما تماس بگیرید تا یک مشاوره رایگان دریافت کنید.

نظرات

captcha Refresh
02166006026