بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد مرکز تجارت لیزر (ام تی لیزر) کاملا محفوظ می باشد

قبل از خواندن این مطلب دستگاه لیزر مو نخرید!-ام تی لیزر

قبل از خواندن این مطلب دستگاه لیزر مو نخرید!-ام تی لیزر
چکیده این مطلب : انتشار : 1400/08/17 2 نظر

 

قبل از خرید دستگاه لیزر مو بهتر است ابتدا انواع تکنولوژی‌های دستگاه‌های لیزر مو به همراه قیمت تقریبی را در اختیار داشته باشید. در پایان این مقاله شما همه تکنولوژی‌های لیزر موهای زائد را خواهید شناخت و با آگاهی کامل یک خرید متناسب با نیاز خود انجام خواهید داد.

 

 

خرید دستگاه لیزر موهای زائد با توجه به تنوع بسیار بالا امروزه یک چالش اساسی برای پزشکان و سرمایه‌گذاران تبدیل شده است.همانطور که می‌دانید تکنولوژی‌های مختلفی برای دستگاه‌های لیزر مو از جمله لیزر الکساندرایت، لیزر دایود و لیزر الکس دایود ترکیبی وجود دارد که یک عامل تعیین کننده در قیمت نهایی می‌باشد. اگر قصد سرمایه گذاری و ایجاد یک کسب و کار موفق در این زمینه را دارید امن ترین روش سرمایه گذاری یک خرید متناسب با نیاز است و این امر تنها با آگاهی ممکن است. شناخت مکانیزم عملکرد دستگاه لیزر مو و انواع تکنولوژی لیزر موهای زائد اولین قدم برای یک خرید موفق است که در پایان این مطلب می‌توانیم بگوییم اولین قدم را برداشته‌اید.

 

دستگاه لیزر مو چگونه موهای زائد را از بین می‌برد؟

مکانیزم کلی دستگاه‌های لیزر مو برای رفع موهای زائد ایجاد یک حرارت در ریشه مو برای تخریب آن می‌باشد. دستگاه‌های لیزر مو با تابش یک نور لیزری با طول موج مشخص به ریشه مو باعث تخریب فولیکول مو می‌شوند. مکانیزم عملکرد این دستگاه‌ها باید بگونه‌ای باشد که بدون آسیب رساندن به بافت اطراف مستقیماً فولیکول مو را هدف قرار دهد و این عاملی است که در عملکرد لیزر موهای زائد و راندمان نهایی دستگاه تعیین کننده است. 

 

از آنجا که مراحل مختلفی برای رشد مو وجود دارد رفع موهای زائد با لیزر مو نیز به جلسات درمانی متعددی نیاز دارد. تعداد جلسات درمانی بسته به نوع مو، چرخه رشد مو و پوست هر فرد متفاوت است. تکرار جلسات لیزر به مدت زمان لازم برای رشد مجدد مو یا همان چرخه رشد مو بستگی دارد. چرخه رشد مو شامل سه مرحله آناژن، کاتاژن و تلوژن می‌باشد. لیزر موهای زائد تنها موهایی را از بین می‌برد که در مرحله آناژن یا رشد هستند. چرا که در این مرحله مو کاملاً به بخش ریشه متصل است و حاوی رنگدانه‌های فراوانی است که می‌توانند با جذب انرژی لیزر فولیکول مو را تخریب کنند.

 

خرید دستگاه لیزر مو

 

نکته مهم، رعایت فاصله تعیین شده بین جلسات است که  اکیداً به آن توصیه می‌شود. در غیر این صورت مرحله بهینه رشد از دست می‌رود و نمی‌توان نتیجه خوبی را تضمین کرد. 

 

تکنولوژی‌های روز دنیا برای دستگاه‌های لیزر مو چیست؟

در تمامی دستگاه‌های لیزر مو دنیا از سه طول موج بهینه برای رفع موهای زائد استفاده می‌شود.  الکس یا الکساندرایت ALEXANDRITE با طول موج 755 نانومتر،  دایود DIODE با طول موج 800تا 810 نانومتر و  اندیگ ND:YAG با طول موج 1064 نانومتر. دستگاه‌های لیزر موهای زائد نیز می‌توانند یکی از این طول موج‌ها و یا هرسه آن‌ها را بصورت ترکیبی داشته باشند.

اما مهم‌تر از طول موج دستگاه‌های لیزر مو ساز و کار کارکرد آنها می‌باشد که کاملاً متفاوت می‌باشند و وابسته به موقعیت مکانی و جغرافیایی و شرکت سازنده دارد. حال اگر تکنولوژی های مختلف لیزر موهای زائد را بشناسید با آگاهی بیشتری می‌توانید یک انتخاب مناسب جهت سرمایه‌گذاری داشته باشید.

 

1- لیزر مو الکساندرایت ( ALEXANDRITE )

همانطور که قبلاً گفته شد لیزرهای الکساندرایت دارای طول موج 755 نانومتر هستند. این تکنولوژی بدلیل استفاده از یاقوت الکساندر محبوبیت فوق‌العاده ای دارد که کاربرد اصلی این تکنولوژی در دنیا برای لیزر موهای زائد است. عمده محبوبیت این نوع لیزرها بدلیل عدم استفاده از ژل حین کار می‌باشد که برای مراجعین بسیار خوشایندتر است. هم‌چنین بدلیل استفاده از سری جداگانه برای هر شخص بهداشتی‌تر می‌باشند. اما یکی از دلایل مهم محبوبیت بالاتر این دستگاه لیزر مو این است که این لیزر پایین‌ترین طول موج را در بین تکنولوژی‌های رایج برای از بین بردن موهای زائد دارد و این یعنی عمق نفوذ کمتر در پوست و احتمال آسیب پایین‌تر نسبت به دستگاه‌های مشابه.

شاید برای شما عجیب بنظر برسد اگر بگوییم لیزر الکساندرایت نسبت به تکنولوژی‌های دیگر مانند دایود و اندیاگ ممکن است جلسات بیشتری طول بکشد چرا که خلاف تصور عموم است. دلیل وجود چنین تصوری این است که لیزرهای الکساندرایت موجود در بازار ایران معمولاً از برندهای معتبر جهانی هستند اما دیگر تکنولوژی‌ها از برندهای آسیایی می‌باشند. در عین حال با توجه به عمق نفوذ پایین‌تر این لیزرها نسبت به دیگر تکنولوژی‌ها می توان گفت  مراجعین به تعداد جلسات بیشتری برای رفع موهای زائد خود نیاز دارند. 

 

مطالعه بیشتر: 5 دستگاه لیزر الکساندرایت برتر دنیا + قیمت

 

2- لیزر مو دایود ( DIODE )

دستگاه‌های لیزر دایود با تولید طول موج 808 نانومتری خود، نسبت به دستگاه الکساندرایت عمق نفوذ طولانی‌تری داشته و عمیق‌تر به پوست نفوذ می‌کنند. امواج بلند این تکنولوژی را برای افرادی با ریشه موی عمیق می‌توان استفاده کرد. سیستم حذف موهای زائد با لیزر دیود محدودیت استفاده برای پوست و موی تیره‌تر را ندارد بنابراین روی طیف وسیعی از افراد با انواع پوست و رنگ مو کار می‌کند.

دستگاه‌های لیزر مو دایود معمولاً با لیزرهای الکساندرایت مقایسه می‌شوند. اول این که طول موج بسیار نزدیکی به یکدیگر دارند و دوم اینکه تقریبا در تمامی مراکز  یکی از این دو نوع تکنولوژی برای رفع موهای زائد استفاده می‌شود. طول موج بلندتر دایود و جذب کمتر نسبت به لیزر الکساندرایت باعث شده که این نوع لیزر مو برای افرادی که پوست متوسط و تیره‌تری دارند مناسب‌تر باشد و نسبت به لیزر الکساندرایت روی این پوست‌ها مؤثرتر باشد و ریسک سوختگی بطور قابل توجهی کاهش یابد.

پس اگر فکر می‌کنید مراجعین شما همه دارای پوست‌های کاملاً روشن هستند لیزر الکساندرایت برای شما انتخاب خوبی است. ولی اگر بدنبال خرید یک دستگاه مناسب برای طیف وسیع‌تری از رنگ‌های پوستی هستید احتمالاً دستگاه لیزر مو دایود انتخاب مناسب‌تری برای شما می‌باشد.

مطالعه بیشتر: 8 دستگاه لیزر دایود که از خرید آن‌ها پشیمان نمی‌شوید + قیمت

 

3- لیزر مو اندیاگ ( ND:YAG )

دستگاه‌های لیزر مو اندیاگ با طول موج 1064 نانومتر بیشترین عمق نفوذ را در بین تکنولوژی های موجود دارند. البته که عمق نفوذ بالا دلیلی بر راندمان بهتر دستگاه نیست  چرا که ما باید عمق نفوذ بهینه برای از بین بردن موهای زائد را ملاک قرار دهیم. از این تکنولوژی معمولاً در کنار تکنولوژی های الکساندرایت و دایود استفاده می‌شود که می‌توان با وجود آن با خیال راحت روی تمام تیپ‌های پوستی و حتی در نواحی مثل زیر بغل که ممکن است تیرگی داشته باشند را انجام داد.

لیزر اندیاگ برای موهای ضخیم‌تر و نواحی تیره تر اثر بهتری دارد اما برای افرادی که موهای ظریف‌تر و پوست روشن‌تری دارند مؤثر نیست. معمولا از این لیزر درصورتی که بتوان پهنای پالس آن‌را تغییر داد بدلیل طول موج بلندتر و نفوذ به لایه‌های پایینی‌تر پوست برای برخی موارد درمانی و جوانسازی استفاده می‌شود.

 

مقایسه دستگاه‌های لیزر مو

 

مطالعه بیشتر: تکنولوژی دستگاه لیزر موی الکس دایود ترکیبی چگونه است؟ + پرفروش‌ترین‌های دنیا- ام تی لیزر

 

4- لیزر مو روبی ( RUBY )

دستگاه‌های لیزر مو روبی از طول موج 694 نانومتر برای رفع موهای زائد استفاده می‌کنند. این دستگاه‌ها از اولین تکنولوژی‌های رفع موهای زائد هستند که البته در حال منسوخ شدن می‌باشند. علت این امر اینست که هم نسبت به تکنولوژی های جدید کندتر هستند و هم به دلیل عمق نفوذ بسیار پایین نسبت به لیزرهای دیگر صرفاً برای موهای روشن‌تر و نازک‌تر و پوست‌های کاملاً روشن استفاده می‌شوند.

لیزرهای روبی نسبت به دیگر لیزرها ریسک عوارض جانبی بیشتری دارند. این عوارض می‌تواند بصورت تورم، دردی شبیه احساس آفتاب سوختگی و یا قرمزی ناحیه درمان باشند. با این حال این عوارض دائمی نیستند و تقریباً هرگز جدی نیستند. از آنجا که پوست‌های تیره‌تر نور بیشتری جذب می‌کنند بیشتر مستعد سوختگی هستند بنابراین پیشنهاد ما این است اگر از لیزر روبی استفاده می‌کنید هرگز روی پوست‌های تیره ریسک سوختگی را نپذیرید و اگر قصد خرید دستگاه لیزر مو دارید به تکنولوژی‌های جدیدتر فکر کنید.

 

5- لیزر موهای ترکیبی الکس دایود و الکساندرایت اندیاگ

دستگاه‌های لیزر موی ترکیبی جدیدترین و بهینه‌ترین لیزرهای رفع موهای زائد می‌باشند. این تکنولوژی به شما این امکان را می‌دهند برای تمام 6 تیپ پوست و مو از آن‌ها استفاده کنید. این دستگاه‌های لیزر مو به شما قابلیت تنظیم عمق نفوذ لیزر را می‌دهد، به همین دلیل اپراتور دستگاه لیزر مو با توجه به پوست مراجعه‌کننده می‌تواند طول موج مناسب را انتخاب کند و به رفع موهای زائد بدون دغدغه عوارض جانبی و ریسک سوختگی بپردازد.

در سری جدید دستگاه‌های الکساندرایت از طول موج اندیاگ به عنوان طول موج دوم استفاده می‌شود و در لیزرهای الکس دایود ترکیبی از هر سه طول موج روی بارهای منبع لیزر استفاده می‌شود.  

 

قیمت دستگاه لیزر موهای زائد

 

 

6- رفع موهای زائد با تکنولوژی نور شدید پالسی ( IPL )

اگرچه در این مطلب به بررسی انواع تکنولوژی های لیزری رفع موهای زائد می‌پردازیم اما یک تکنولوژی دیگر هم برای رفع موهای زائد وجود دارد. IPL که کوتاه شده عبارت Intense Pulsed Light است در واقع یک لیزر نیست. یک نور پالسی که از طیف وسیعی از طول موج برای رفع موهای زائد استفاده می‌کند که البته این تکنولوژی که به آن شبه لیزر نیز می‌گویند نسبت به لیزر هم تاثیر کمتری دارد و هم درد بیشتری را مراجعه‌کننده باید متحمل شود. مزیت این دستگاه‌ها نسبت به دستگاه لیزر مو قیمت پایین‌تر آنها می‌باشد که برای مناطق با جمعیت کمتر و افرادی که نمی‌خواهند هزینه زیادی متحمل شوند پیشنهاد می‌شود.

 

چه دستگاه لیزر مویی با چه تکنولوژی بخریم؟

اکنون می‌توان گفت شما با همه تکنولوژی‌های رفع موهای زائد آشنا شده‌اید. اگر قصد خرید دستگاه لیزر مو را دارید احتمالاً متوجه شده‌اید در حال حاضر بروزترین تکنولوژی‌های لیزر موهای زائد را دستگاه‌های ترکیبی الکس دایود و دو طول موج الکساندرایت اندیاگ دارند. قبل از خرید دستگاه لیزر مو باید شناخت جامعی از مشتری‌های خود، میزان انتظار، نوع پوست و موی آنان را داشته باشید. همانطور که قبلا گفته شد رنگ پوست و مو عامل مهمی در انتخاب طول موج منتشر شده از دستگاه لیزر مو و به تبع آن تکنولوژی به کار رفته در آن می‌باشند.

البته این نکته را در نظر بگیرید که شرکت و کشور سازنده دستگاه نیز اهمیتی کمتر از نوع تکنولوژی ندارد. بنابراین برای انتخاب نوع تکنولوژی جهت خرید دستگاه لیزر مو باید موارد متعددی را در نظر گرفت که پیشنهاد می‌شود با یک کارشناس در این زمینه مشورت‌های لازم را جهت یک سرمایه‌گذاری امن انجام دهید.

اگر احساس می‌کنید نیاز به اطلاعات بیشتری دارید می‌توانید از یک جلسه مشاوره رایگان در مرکز تجارت لیزر بصورت تلفنی یا حضوری استفاده کنید. 

 

قیمت دستگاه لیزر مو چقدر است؟ 

قیمت دستگاه لیزر مو  به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد که مهم‌ترین آن شرکت و کشور سازنده دستگاه می‌باشد. ولی بصورت کلی می‌توان گفت در بازار ایران قیمت لیزر الکساندرایت معمولاً کمی بیشتر از قیمت لیزرهای دایود می‌باشد. البته این یک پیش‌فرض بسیار ساده است. قیمت دستگاه لیزر مو با توجه به قابلیت‌ها و آپشن‌های گوناگون آن می‌تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال توان دستگاه، سیستم خنک کننده، تعداد هندپیس، تعداد طول موج و دیگر قطعات به کار رفته در آن تعیین کننده قیمت دستگاه لیزر مو می‌باشند. توان و طول عمر لیزربار، عامل دیگر تعیین کننده قیمت دستگاه لیزر مو است که با توجه به برند و ظرفیت‌های مختلف، هزینه‌های متفاوتی دارند. کشور سازنده و کیفیت قطعات مصرفی یک عامل کاملاً تعیین کننده در قیمت انواع دستگاه‌های لیزر مو می باشد. 

بصورت حدودی می‌توانیم لیست زیر را برای قیمت دستگاه‌های لیزر مو ارائه کنیم:

قیمت انواع دستگاه لیزر موهای زائد

 

خرید دستگاه لیزر مو در مرکز تجارت لیزر

اگر قصد خرید دستگاه لیزر مو دارید مجموعه ام تی لیزر با یک تیم کارشناسی آماده است تا شما را در انتخاب، خرید و راه‌اندازی کلینیک شما همراهی کند. تنوع محصولات مرکز تجارت لیزر و خدمات متنوعی که در این مجموعه ارائه می‌شود شما را تا مرحله راه‌اندازی کلینیک و مشاوره تبلیغاتی همراهی می‌کنیم تا یک کسب و کار موفق را آغاز کنید و بهترین خدمات را به مراجعین خود ارائه کنید.

 

آیا امکان خرید لیزر مو اقساطی وجود دارد؟

با توجه به نوسانات دلار در کشور ما، خرید دستگاه لیزر مو به صورت شرایطی و اقساطی به عنوان مسئله مهمی مطرح می‌شود. خوشبختانه تیم ام‌تی لیزر برای علاقه‌مندان به خرید دستگاه لیزر مو شرایط فوق‌العاده‌ای را در نظر گرفته است که می‌توانید این دستگاه را به صورت اقساطی و با خیالی آسوده تهیه کنید. برای اطلاع از جزییات و راهنمایی‌های بیشتر می‌توانید با ما تماس بگیرید.

 

می‌خواهید دستگاه لیزر مو قدیمی خود را بفروشید؟

همواره یکی از چالش‌های مدیرها و سرمایه گذاران عزیز بروز نگه داشتن تجهیزات خودشان است. معمولا ارتقاء دستگاه لیزر یکی از مواردی است که با توجه به بازار رقابتی در زمینه زیبایی کاملا ضروری می‌باشد. اگر قصد فروش دستگاه لیزر مو قدیمی خود را دارید یا می‌خواهید آن‌را با تجهیزات به روز جایگزین کنید مجموعه ام تی لیزر در این زمینه در کنار شماست.

 

گارانتی و خدمات پس از فروش دستگاه لیزر مو

به دلیل بالا بودن قیمت دستگاه لیزر مو و استفاده فراوان از آن، ضمانت آن از جانب شرکت باید انجام شود تا در صورت ایجاد مشکل و نقص در دستگاه متحمل صرف هزینه‌های گزاف تعمیر دستگاه لیزر مو نشوید. ارائه خدمات پس از فروش تضمین کننده کیفیت محصول خریداری شده است و هرچه این خدمات بهتر باشد، نشان‌دهنده اطمینان شرکت سازنده از محصول خود است.

نکته قابل اهمیت فروش دستگاه لیزر مو توسط شرکت ام‌تی لیزر ، توجه و ارزش برای خریداران دستگاه لیزر مو و رضایتمندی آنان است. در این مجموعه تمامی تجهیزات دارای گارانتی و خدمات پس از فروش بلند مدت می‌باشد تا پزشکان عزیز با اطمینان خاطر از کیفیت محصولات سرمایه‌گذاری کنند.

 

سخن آخر

در این مطلب شما را با انواع تکنولوژی دستگاه‌های لیزر مو آشنا کردیم تا اگر قصد خرید و سرمایه‌گذاری در این زمینه را دارید با آگاهی در این زمینه قدم بردارید. با این حال به هیچ عنوان این مطلب به تنهایی نمی‌تواند برای انتخاب و یک سرمایه‌گذاری کافی باشد. به همین دلیل پیشنهاد می‌شود حتماً زمانی را برای آگاهی بیشتر در این زمینه اختصاص دهید. ضمناً می‌توانید سایر مطالب وبسایت ام تی لیزر را از بخش مقالات مطالعه کنید یا در صفحه محصولات با انواع دستگاه‌های لیزر مو آشنا شوید. 

اگر نیاز به اطلاعات بیشتری در این زمینه دارید می‌توانید با کارشناسان فروش ام تی لیزر تماس بگیرید یا نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

 

ببینید: محصولات مرکز تجارت لیزر

 

نظرات

captcha Refresh
رهنما
۰۰
پاسخمقاله کاملی بود، درمورد دستگاه‌های لیزر مو روبی رو نشنیده بودم جالب بود، الان از نظر شما برای سرمایه‌گذاری کدوم مناسب‌تر هستش؟
ام تی لیزر
۰۰

ممنون از شما... برای مشاوره لطف کنید تماس بگیرید

02166006026