بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد مرکز تجارت لیزر (ام تی لیزر) کاملا محفوظ می باشد

دستگاه لاغری کرایولیپولیز سریع‌ترین روش لاغری + فیلم!

دستگاه لاغری کرایولیپولیز سریع‌ترین روش لاغری + فیلم!
چکیده این مطلب : انتشار : 1402/09/04 0 نظر

 

دستگاه لاغری کرایولیپولیز یک گزینه ایمن و مورد تایید FDA برای کسانی است که می‌خواهند بدون عمل جراحی چربی‌ها اضافه را به‌ شکل موضعی حذف کنند. اگر قصد خرید دستگاه لاغری کرایولیپولیز را دارید در این مقاله هرآنچه باید درمورد این دستگاه بدانید را در اختیار شما قرار داده‌ایم تا با آگاهی کامل سرمایه‌گذاری کنید.

دستگاه‌ لاغری کرایولیپولیز (Cryolipolysis) نوآورانه از قدرت سرما برای هدف قراردادن و از بین‌بردن سلول‌های چربی سرسخت استفاده کرده و بدن را به مرور باریک‌تر و فرم‌دارتر می‌کند. در این مقاله شما را با این تکنولوژی بشتر آشنا می‌کنیم. قبلاً و در مقالات دیگر شما را با انواع دستگاه لاغری آشنا کردیم که پیشنهاد می‌شود در صورتی که آن محتوا را مطالعه نکرده‌اید ابتدا با مطالعه آن محتوا برای آشنایی بیشتر با دستگاه‌های لاغری کار را شروع کنید:

عوارض کرایولیپولیز

 

مطالعه بیشتر: اگر می‌خواهید دستگاه لاغری بخرید این مطلب را بخوانید!

 

دستگاه لاغری کرایولیپولیز چگونه عمل می‌کند؟

دستگاه لاغری کرایولیپولیز (دستگاه لاغری cryolipolysis) شامل یک روش غیرتهاجمی لاغری است که با استفاده از دمای سرد، سلول‌های چربی ناخواسته را در نواحی خاصی از بدن هدف قرار داده و از بین می‌برد. این دستگاه با سردکردن کنترل‌شده پوست، باعث یخ‌زدن و کریستالی‌شدن سلول‌های چربی زیرین می‌شود. این فرآیند که به عنوان «آپوپتوز» (apoptosis) شناخته می‌شود، باعث می‌شود سلول‌های چربی شکسته‌شده و به‌مرور زمان به‌طور طبیعی از بدن دفع شوند.
مکانیسم عملکرد لاغری شکم و پهلو با کرایو بر اساس اصل «کرایولیپولیز انتخابی» (selective cryolipolysis) است. این بدان معناست که دستگاه ناحیه مورد نظر را تا دمایی که به اندازه کافی برای مرگ سلول‌های چربی کافی باشد، خنک می‌کند. اما این دما به‌گونه‌ای تنظیم می‌شود که بافت‌های اطراف آسیبی نبینند. 
دستگاه برای رسیدن به این اثر، از ترکیب مکش و خنک‌کننده استفاده می‌کند. یعنی پوست و چربی زیرین را به داخل هندپیس دستگاه می‌کشد و سپس آن را برای مدت زمان مشخصی در معرض دمای سرد قرار می‌دهد.
در طول درمان، پانل‌های خنک‌کننده دستگاه مستقیماً روی پوست قرار می‌گیرند و به تدریج دما تا جایی کاهش می‌یابد که سلول‌های چربی مورد نظر منجمد شوند. 
طول درمان و دمای مورد استفاده، به ترکیب بدن فرد و ناحیه تحت درمان بستگی دارد. پس از تکمیل درمان، سلول‌های چربی منجمد، به‌تدریج از طریق سیستم لنفاوی در طی چند هفته از بدن حذف می‌شوند.

 

تفاوت لاغری کرایو و کویتیشن

برای این‌که تفاوت دستگاه لاغری کرایولیپولیز و کویتیشن را بدانید، لازم است اندکی با دستگاه کویتیشن و روش عملکرد آن آشنا شوید. 
دستگاه لاغری کویتیشن یا کاویتاسیون (cavitation) از امواج اولتراسوند برای هدف قراردادن و از بین بردن سلول‌های چربی ناخواسته در نواحی خاصی از بدن استفاده می‌کند. مکانیسم عملکرد دستگاه لاغری کاویتاسیون بر اساس اصل «کاویتاسیون انتخابی» (selective cavitation) است. این بدان معناست که دستگاه، امواج اولتراسوندی را تولید می‌کند که فقط سلول‌های چربی را هدف قرار می‌دهد و باعث می‌شود آن‌ها بلرزند و حباب‌های ریزی در داخل آن‌ها ایجاد شود. این حباب‌ها غشای سلول چربی را پاره کرده و آن‌ها را می‌شکنند. این فرآیند که به‌عنوان «لیپولیز» (lipolysis) شناخته می‌شود باعث می‌شود سلول‌های چربی شکسته‌شده و از طریق سیستم لنفاوی از بدن دفع شوند.
همان‌طور که می‌بینید این دو دستگاه از نظر عملکرد با هم متفاوت هستند. این تفاوت در عملکرد می‌تواند بر نتایج نیز اثر بگذارد. برخی از تفارت‌های این دو دستگاه به‌شرح زیر است:
●    دستگاه لاغری کرایولیپولیز سلول‌های چربی را منجمد کرده و آن‌ها از بین می‌برد، اما در کاویتاسیون تنها دیواره سلول‌ها پاره شده و ممکن است مجددا ترمیم یابند. 
●    دستگاه لاغری کویتیشن پوست را شل می‌کند، زیرا با لیفت همراه نیست. اما دستگاه لاغری کرایو پوست را لیفت کرده و سفت نگه می‌دارد.
●    پس از استفاده از کوتیشن بیمار باید معادل ساعات استفاده از دستگاه فعالیت بدنی انجام دهد، در غیر این صورت ممکن است چربی استخراج‌شده از سلول در محل دیگری رسوب کند، اما کرایو این‌طور نیست.
●    کرایو برای بافت نرم قابل استفاده است، درحالیکه خرید دستگاه لاغری کویتیشن در لاغری نواحی سفت و هم شل موثر است.
●    استفاده از دستگاه لاغری کرایولیپولیز تنها یک جلسه زمان نیاز دارد، درحالی‌که کوتیشن به 8 تا 10 جلسه زمان نیاز دارد. 
●    پس از استفاده از کوتیشن دفع ادرار بیمار زیاد می‌شود، زیرا آب موجود در چربی‌ها به‌صورت ادرار دفع می‌گردد، اما لاغری شکم و پهلو با کرایو این‌طور نیست. 
هما‌ن‌طور که می‌بینید خرید دستگاه لاغری کرایولیپولیز نسبت به دستگاه کوتیشن مزایای بیشتری دارد و به دلیل این مزایا در جلب مشتری موثرتر است. 

 

مکانیزم عملکرد کرایوایپولیز

 

مطالعه بیشتر: دستگاه لاغری کویتیشن ار اف Cavitation RF بی‌خطرترین روش لاغری دنیا + فیلم!

 

 

مزیت‌های دستگاه لاغری کرایو 

مزایای دستگاه لاغری کرایو به‌شرح زیر است:
1.    غیرتهاجمی: دستگاه لاغری کرایولیپولیز یک روش غیر‌تهاجمی است، یعنی نیازی به جراحی یا برش ندارد. این گزینه برای کسانی است که به دنبال کاهش چربی و بهبود کانتور بدن بدون انجام روش‌های تهاجمی هستند.

2.    موثر برای نواحی بزرگ‌تر: دستگاه لاغری کرایولیپولیز می‌تواند برای درمان نواحی بزرگ‌تر چربی موثر باشد که آن را به گزینه خوبی برای کانتورینگ کلی بدن تبدیل می‌کند. می‌توان از آن در نواحی مانند شکم، ران‌ها و پهلوها استفاده کرد تا چربی اضافه از بین برود.

3.    حداقل زمان نقاهت: پس از درمان با دستگاه لاغری کرایولیپولیز، دوره نقاهت بسیار کوتاه است. معمولاً بیماران می‌توانند بلافاصله پس از پروسه درمان، فعالیت‌های عادی خود را از سر بگیرند.

4.    نتایج طولانی‌مدت: کرایولیپولیز می‌تواند نتایج طولانی‌مدتی ارائه دهد، زیرا سلول‌های چربی منجمد‌شده به‌طور دائم از بدن حذف می‌شوند. با یک شیوه زندگی سالم، نتایج درمان کرایولیپولیز را می‌توان حفظ کرد.

توجه به این نکته ضروری است که دستگاه لاغری کرایولیپولیز ممکن است برای همه مناسب نباشد و نتایج نیز ممکن است از یک فرد به فرد دیگر تغییر کند. 

 

اقدامات لازم پس از هر جلسه کرایو

پس از انجام درمان کرایولیپولیز، پیروی از برخی دستورالعمل‌ها برای اطمینان از بهترین نتایج و به‌حداقل‌رساندن هرگونه عوارض جانبی بالقوه بسیار مهم است. این اقدامات به‌شرح زیر هستند:

1. مصرف مقادیر کافی مایعات: برای دفع سلول‌های چربی، مصرف آب لازم است. مراجعه‌کننده باید از هیدراته‌ماندن و مصرف مقادیر کافی آب مطمئن شود. 
2. خودداری ار فعالیت بدنی: بهتر است تا چند روز از انجام فعالیت‌های شدید که سبب تعریق می‌شود، خودداری شود. 
3. پوشیدن لباس‌های تنگ: به مراجعین خود توصیه کنید که پس از درمان لباس‌های تنگ بپوشند تا با فشار‌دادن ناحیه درمان، دفع چربی تسهیل شود. 
4. اجتناب از قرار‌گرفتن در معرض نور خورشید: لازم است ناحیه تحت درمان از قرار‌گرفتن در معرض مستقیم خورشید محافظت گردد، زیرا ممکن است پوست پس از کرایولیپولیز حساس‌تر شود.
6. توجه به عوارض جانبی: لازم است مراجعه‌کننده به عوارض جانبی خود دقت کند و در صورت بروز عوارض غیرعادی به پزشک اطلاع دهد. 

با پیروی از این دستورالعمل‌ها، احتمال ایجاد عوارض جانبی به حداقل می‌رسد و این روش درمانی بیشترین نتیجه ممکن را خواهد داد. با این حال، باز نتیجه نهایی وابسته به شخص می‌تواند متفاوت باشد. 

 

عوارض جانبی لاغری با دستگاه کرایولیپولیز

برخی از عوارض جانبی احتمالی دستگاه لاغری کرایولیپولیز ممکن است شامل قرمزی موقت، تورم، کبودی یا بی‌حسی در ناحیه تحت درمان باشد. این عوارض معمولاً خفیف هستند و در عرض چند روز تا چند هفته به‌خودی‌خود برطرف می‌شوند.
در موارد نادر، عوارض جانبی جدی‌تری مانند هیپرپلازی چربی متناقض (PAH) ممکن است رخ دهد. در این شرایط ناحیه تحت درمان به‌جای کوچک شدن بزرگ می‌شود. 
علاوه بر این، کرایولیپولیز ممکن است برای افرادی که پوست آن‌ها بسیار شل است یا افرادی که به‌طور قابل توجهی اضافه وزن دارند، موثر نباشد. 
لازم است که بیمار قبل از انجام این روش انتظارات واقع‌بینانه داشته باشد و درک کند که کرایولیپولیز یک راه حل کاهش وزن نیست، بلکه یک درمان کانتورینگ برای حذف چربی موضعی است.

 

لاغری شکم و پهلو با کرایولیپولیز

 

تفاوت لاغری با دستگاه لاغری نسبت با رژیم تغذیه

مطمئنا یک رژیمی لاغری صحیح یک مکمل قوی و پیش‌نیاز تاثیرات بیشتر لاغری شکم و پهلو با کرایو است. با این حال، باید در نظر داشته باشید که مکانیزم لاغری با رژیم، با مکانیزم لاغری دستگاه لاغری cryolipolysis متفاوت است. در لاغری با رژیم، چربی‌های داخل سول‌های چربی از بین می‌روند، اما خود سلول‌ها باقی می‌مانند. اما همگام‌کردن رژیم غذایی با دستگاه لاغری کرایو کمک می‌کند تا با از بین‌بردن سلول‌های چربی، خطر تجمع مجدد چربی در داخل آن‌ها کاهش یابد. به‌عبارت دیگر، رژیم لاغری تاثیر بر تعداد سلول‌های چربی ندارد، اما لاغری شکم و پهلو با کرایو، تعداد سلول‌ها را کاهش می‌دهد که خود یک پیشرفت قابل توجه برای لاغری بلندمدت است.
با این حال، باید در نظر بگیرید که استفاده از دستگاه کرایو، جلوی چاقی‌های بعدی را نخواهد گرفت. حفظ یک اندام متناسب مستلزم تغییر سبک زندگی، رعایت یک الگوی زندگی سالم و ورزش کافی است. 

 

نتیجه نهایی

اطلاعاتی که در این مقاله ارائه شد، تنها اطلاعات کلی است که به شما کمک می‌کند تصمیم مهمی برای خرید دستگاه و یا استفاده از آن بگیرید. با این حال، مانند هر خرید دیگری، لازم است قبل از تصمیم‌گیری با متخصص آن حوزه صحبت کنید. اگر می‌خواهید درمانگاه یا مطب خود را تجهیز کنید و یا قصد خرید دستگاه لاغری دارید، قبل از خرید از مشورت متخصصان ما بهره‌مند شوید. برای مشاوره بهتر و آگاهی کامل می‌توانید با مشاوران ما در تماس باشید.
ام تی لیزر یک مرکز مجهز ارائه انواع دستگاه‌های لاغری از جمله دستگاه لاغری کرایولیپولیز است. اگر قصد خرید این دستگاه‌ها را دارید، قبل از هر چیز با مشاوران ما تماس بگیرید تا یک جلسه مشاوره‌ی رایگان دریافت کنید. بعد از دریافت مشاوره، می‌توانید از ام تی لیزر برای خرید دستگاه مورد نیاز خود، اقدام کنید.
 

 

نظرات

captcha Refresh
02166006026